ZAMJENE

Autor: Goran Knez, 16. 1. 2019. 13:30

Objavljene su zamjene za:

• profesora Gorana Kneza za četvrtak 17. siječnja 2019. i petak 18. siječnja 2019. godine
  • profesoricu Mirjanu Lermajer za petak 18. siječnja 2019. godine.

Drugi savjetnički posjet

Autor: Mirjana Perić, 14. 10. 2018. 21:03

U utorak 16. listopada 2018. održat će se drugi savjetnički posjet članova radnih skupina predmetnih kurikuluma.  U sklopu posjeta održat će se edukacija pod nazivom Promjena paradigme poučavanja koja se sastoji od općeg dijela i dvije radionice. Članovi radnih skupina, pomoći će nastavnicima u razumijevanju profesionalnog razvoja, korištenju digitalnih alata i razvoju vlastitih kompetencija te podijeliti s njima svoje ideje, iskustva i primjere dobre prakse.

Autor: Goran Knez, 17. 9. 2018. 21:10

Svim učenicima i nastavnicima su ponovno poslani pristupni podaci za stranicu rasporeda i aplikaciju EduPage na webmail.skole.hr.  Više pročitajte u sadržaju obavijesti.

Pomoćnica ministrice Lidija Kralj, prof. u posjeti našoj školi

Autor: Mirjana Perić, 24. 5. 2018. 11:25

Gimnazija Županja jedna je od 26 srednjih škola koja je odabrana na Javnom pozivu Ministarstva znanosti i obrazovanja za izvođenje eksperimentalnog programa „Škola za život“.

U sklopu pripreme i pružanja podrške za uvođenje eksperimentalnog programa, danas je našu školu  posjetila pomoćnica ministrice znanosti i obrazovanja Lidija Kralj, prof. od koje smo uz ugodno druženje i razgovor dobili  podršku i odgovore na postavljena pitanja.

PRIPREME ZA DRŽAVNU MATURU - GENERATOR DRŽAVNE MATURE

Autor: Mirjana Perić, 29. 3. 2018. 20:20

Pokrenuta je nova mrežna aplikacija Generator državne mature  u vlasništvu Nacionalnoga centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Namijenjena je pristupnicima državne mature koji se žele pripremati za ispite državne mature na svojim računalima, laptopima ili tabletima.Sadrži zadatke s ljetnoga i jesenskoga roka provedenih ispita državne mature više i osnovne razine iz 2014./2015. i 2015./2016. školske godine koji se nalaze na mrežnoj stranici Nacionalnoga centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Kako bi korisnik imao pristup generiranim ispitima, mora se na početnoj stranici registrirati u sustav putem AAI podataka i nakon toga prijaviti. Kada korisnik odabere određeni predmet i razinu, generira se određeni broj nasumičnih pitanja iz baze zadataka i kreira se ispit kao na državnoj maturi u 2014./2015. ili 2015./2016. školskoj godini. Korisnik ne može vidjeti nasumično odabrana pitanja dok ne odabere opciju Započni ispit i pokrene odbrojavanje. Nakon isteka vremena zadanoga za rješavanje ispita ili ako korisnik prije isteka vremena odabere opciju Završi ispit, treba prijeći na sljedeću stranicu na kojoj može vidjeti rezultate ispita i prebaciti ih u PDF.

21.12.2018. 12:24
Potpisan Sporazum o suradnji između CARNET-a i Inovacijskog centra Nikola Tesla
U četvrtak, 20. prosinca 2018. godine potpisan je Sporazum o suradnji između CARNET-a i Inovacijskog centra Nikola Tesla (ICENT).

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.