Autor: Goran Knez, 21. 5. 2018. 13:54

Objavljene su zamjene za:

• profesoricu Višnju Jovanovac za četvrtak 24. svibnja 2018.
  • profesoricu Zlatu Mariju Vuković za ponedjeljak 28. svibnja 2018. i srijedu 30. svibnja 2018.
  • profesoricu Mandu Mihić za srijedu 30. svibnja 2018.

Poziv roditeljima i učenicima osmih razreda

Autor: Goran Knez, 18. 5. 2018. 13:38

U četvrtak 24. svibnja 2018. godine u 18:00h u amfiteatru naše škole održat će se predstavljanje gimnazijskih programa s naglaskom na eksperimentalnu provedbu novih kurikula u sklopu projekta "Škola za život" u koji je uključena Gimnazija Županja kao jedina srednja škola u Vukovarsko-srijemskoj županiji.

Ovim putem pozivamo sve zainteresirane roditelje i učenike završnog razreda osnovnih škola da nam se pridruže.

IZVJEŠĆE SA DRŽAVNOG NATJECANJA IZ ATLETIKE

Autor: Goran Knez, 18. 5. 2018. 13:55

15. svibnja u Splitu održano je Državno prvenstvo u atletici na kojem su sudjelovali i mladići Gimnazije. Za malu i bez atletskih uvjeta sredinu, ostvarili su izvanredni uspjeh i završili na ekipnom 12. mjestu (16 škola ukupno).

Pojedinačne uspjehe pogledajte pod više.

Održan jednodnevni Stručni skup Vanjsko vrednovanje obrazovanja

Autor: Administrator , 16. 4. 2018. 18:22

Predstavnici Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja u našoj su školi upriličili Stručni skup Vanjsko vrednovanje za predmetne nastavnike triju srednjih škola: Gimnaziju Županja,  Tehničku školu Županja, Obrtničko-industrijsku školu Županja te Školski centar fra Martina Nedića iz Orašja. Stručni je skup održan 14. travnja 2018. godine.

O uvodnim napomenama edukacije, ciljevima, radu i strateškoj ulozi Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja u sustavu predtercijarnog obrazovanja Republike Hrvatske te najvažnijim projektima Centra izvijestila je v. d. ravnateljica Maja Jukić. Obavijesti o državnoj maturi u Republici Hrvatskoj te SRDM-u i korištenju njegovih mogućnosti uputila je Mirjana Smoljić. Radioničko je promišljanje o izradi zadataka i ispita na primjeru državne mature predstavila i vodila Ira Tretinjak.

Naši su predmetni nastavnici zadobili mnoštvo vrijednih obavijesti i uputa te su svjedočili sveobuhvatnom prikazu rada Centra, i naposlijetku, uz dinamičan dijalog i kreativan rad, uputili su se prema zadaćama državne mature.

PRIPREME ZA DRŽAVNU MATURU - GENERATOR DRŽAVNE MATURE

Autor: Mirjana Perić, 29. 3. 2018. 20:20

Pokrenuta je nova mrežna aplikacija Generator državne mature  u vlasništvu Nacionalnoga centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Namijenjena je pristupnicima državne mature koji se žele pripremati za ispite državne mature na svojim računalima, laptopima ili tabletima.Sadrži zadatke s ljetnoga i jesenskoga roka provedenih ispita državne mature više i osnovne razine iz 2014./2015. i 2015./2016. školske godine koji se nalaze na mrežnoj stranici Nacionalnoga centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Kako bi korisnik imao pristup generiranim ispitima, mora se na početnoj stranici registrirati u sustav putem AAI podataka i nakon toga prijaviti. Kada korisnik odabere određeni predmet i razinu, generira se određeni broj nasumičnih pitanja iz baze zadataka i kreira se ispit kao na državnoj maturi u 2014./2015. ili 2015./2016. školskoj godini. Korisnik ne može vidjeti nasumično odabrana pitanja dok ne odabere opciju Započni ispit i pokrene odbrojavanje. Nakon isteka vremena zadanoga za rješavanje ispita ili ako korisnik prije isteka vremena odabere opciju Završi ispit, treba prijeći na sljedeću stranicu na kojoj može vidjeti rezultate ispita i prebaciti ih u PDF.

Autor: Goran Knez, 8. 9. 2017. 21:10

Svim učenicima su poslani pristupni podaci za stranicu rasporeda i aplikaciju EduPage na webmail.skole.hr.  Više pročitajte u sadržaju obavijesti.

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.

16.05.2018. 14:12
CARNET otvorio pet Regionalnih obrazovnih centara širom Hrvatske
Gradovi Varaždin, Zagreb, Osijek, Rijeka i Split od danas su bogatiji za nove, moderne Regionalne obrazovne centre (ROC-eve). Centre je otvorila Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, a vrijednost ove investicije iznosi 3,6 milijuna kuna.