ZAMJENE

Autor: Goran Knez, 11. 11. 2018. 14:48

Objavljene su zamjene za:

• profesora Iliju Mikulića za 4. sat poslijepodnevne smjene (4.b razred) u utorak 13. studenoga 2018.

• profesoricu Višnju Jovanovac za četvrtak 15. studenoga 2018. i petak 16. studenoga 2018.
  • profesoricu Zlatu Mariju Vuković za 4. i 5. sat u petak 16. studenoga 2018.

Drugi savjetnički posjet

Autor: Mirjana Perić, 14. 10. 2018. 21:03

U utorak 16. listopada 2018. održat će se drugi savjetnički posjet članova radnih skupina predmetnih kurikuluma.  U sklopu posjeta održat će se edukacija pod nazivom Promjena paradigme poučavanja koja se sastoji od općeg dijela i dvije radionice. Članovi radnih skupina, pomoći će nastavnicima u razumijevanju profesionalnog razvoja, korištenju digitalnih alata i razvoju vlastitih kompetencija te podijeliti s njima svoje ideje, iskustva i primjere dobre prakse.

Autor: Goran Knez, 17. 9. 2018. 21:10

Svim učenicima i nastavnicima su ponovno poslani pristupni podaci za stranicu rasporeda i aplikaciju EduPage na webmail.skole.hr.  Više pročitajte u sadržaju obavijesti.

Pomoćnica ministrice Lidija Kralj, prof. u posjeti našoj školi

Autor: Mirjana Perić, 24. 5. 2018. 11:25

Gimnazija Županja jedna je od 26 srednjih škola koja je odabrana na Javnom pozivu Ministarstva znanosti i obrazovanja za izvođenje eksperimentalnog programa „Škola za život“.

U sklopu pripreme i pružanja podrške za uvođenje eksperimentalnog programa, danas je našu školu  posjetila pomoćnica ministrice znanosti i obrazovanja Lidija Kralj, prof. od koje smo uz ugodno druženje i razgovor dobili  podršku i odgovore na postavljena pitanja.

PRIPREME ZA DRŽAVNU MATURU - GENERATOR DRŽAVNE MATURE

Autor: Mirjana Perić, 29. 3. 2018. 20:20

Pokrenuta je nova mrežna aplikacija Generator državne mature  u vlasništvu Nacionalnoga centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Namijenjena je pristupnicima državne mature koji se žele pripremati za ispite državne mature na svojim računalima, laptopima ili tabletima.Sadrži zadatke s ljetnoga i jesenskoga roka provedenih ispita državne mature više i osnovne razine iz 2014./2015. i 2015./2016. školske godine koji se nalaze na mrežnoj stranici Nacionalnoga centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Kako bi korisnik imao pristup generiranim ispitima, mora se na početnoj stranici registrirati u sustav putem AAI podataka i nakon toga prijaviti. Kada korisnik odabere određeni predmet i razinu, generira se određeni broj nasumičnih pitanja iz baze zadataka i kreira se ispit kao na državnoj maturi u 2014./2015. ili 2015./2016. školskoj godini. Korisnik ne može vidjeti nasumično odabrana pitanja dok ne odabere opciju Započni ispit i pokrene odbrojavanje. Nakon isteka vremena zadanoga za rješavanje ispita ili ako korisnik prije isteka vremena odabere opciju Završi ispit, treba prijeći na sljedeću stranicu na kojoj može vidjeti rezultate ispita i prebaciti ih u PDF.

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

05.11.2018. 10:07
Poziv na predstavljanje: Stare lektire u novome ruhu
U okviru Informativnog utorka, CARNET će predstaviti 72 nove inačice e-Lektira koje su objavljene na istoimenom portalu. Predstavljanje će se održati u utorak, 6. studenoga 2018. godine, u 10 sati u prostoru Gradske knjižnice na Starčevićevom trgu 4.

31.10.2018. 12:50
Održan okrugli stol "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“
Prijevare putem interneta, računalne ucjene (ransomware), socijalni inženjering (phishing) i lažne vijesti (fakenews) samo su neke od tema o kojima se raspravljalo jučer na okruglom stolu "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“ u organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, a u sklopu Europskog mjeseca kibernetičke sigurnosti.