Autor: Goran Knez, 17. 9. 2018. 21:10

Svim učenicima i nastavnicima su ponovno poslani pristupni podaci za stranicu rasporeda i aplikaciju EduPage na webmail.skole.hr.  Više pročitajte u sadržaju obavijesti.

Popis odabranih udžbenika za šk. god. 2018./2019.

Autor: Mirjana Perić, 20. 8. 2018. 09:26

UDŽBENICI ZA I. RAZRED ŠKOLSKE GODINE 2018./2019.

Gimnazija Županja će u I. razredima raditi po eksperimentalnom programu "Škola za život".

Učenici će o odobrenim udžbenicima biti pravovremeno obavješeteni na stranici škole.

Popis odabranih udžbenika za druge, treće i četvrte razrede

šk. god. 2018./2019. možete preuzeti na poveznici:

DRUGI RAZRED OPĆA GIMNAZIJA

DRUGI RAZRED  PRIRODOSLOVNO-MATEMATIČKA GIMNAZIJA

TREĆI RAZRED OPĆA GIMNAZIJA

TREĆI RAZRED  PRIRODOSLOVNO-MATEMATIČKA GIMNAZIJA

ČETVRTI RAZRED OPĆA GIMNAZIJA

ČETVRTI RAZRED  PRIRODOSLOVNO-MATEMATIČKA GIMNAZIJA

Pomoćnica ministrice Lidija Kralj, prof. u posjeti našoj školi

Autor: Mirjana Perić, 24. 5. 2018. 11:25

Gimnazija Županja jedna je od 26 srednjih škola koja je odabrana na Javnom pozivu Ministarstva znanosti i obrazovanja za izvođenje eksperimentalnog programa „Škola za život“.

U sklopu pripreme i pružanja podrške za uvođenje eksperimentalnog programa, danas je našu školu  posjetila pomoćnica ministrice znanosti i obrazovanja Lidija Kralj, prof. od koje smo uz ugodno druženje i razgovor dobili  podršku i odgovore na postavljena pitanja.

PRIPREME ZA DRŽAVNU MATURU - GENERATOR DRŽAVNE MATURE

Autor: Mirjana Perić, 29. 3. 2018. 20:20

Pokrenuta je nova mrežna aplikacija Generator državne mature  u vlasništvu Nacionalnoga centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Namijenjena je pristupnicima državne mature koji se žele pripremati za ispite državne mature na svojim računalima, laptopima ili tabletima.Sadrži zadatke s ljetnoga i jesenskoga roka provedenih ispita državne mature više i osnovne razine iz 2014./2015. i 2015./2016. školske godine koji se nalaze na mrežnoj stranici Nacionalnoga centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Kako bi korisnik imao pristup generiranim ispitima, mora se na početnoj stranici registrirati u sustav putem AAI podataka i nakon toga prijaviti. Kada korisnik odabere određeni predmet i razinu, generira se određeni broj nasumičnih pitanja iz baze zadataka i kreira se ispit kao na državnoj maturi u 2014./2015. ili 2015./2016. školskoj godini. Korisnik ne može vidjeti nasumično odabrana pitanja dok ne odabere opciju Započni ispit i pokrene odbrojavanje. Nakon isteka vremena zadanoga za rješavanje ispita ili ako korisnik prije isteka vremena odabere opciju Završi ispit, treba prijeći na sljedeću stranicu na kojoj može vidjeti rezultate ispita i prebaciti ih u PDF.

24.09.2018. 14:45
Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

IZLETI I EKSKURZIJE

JAVNI POZIV ZA ORGANIZACIJU VIŠEDNEVNE