Održan jednodnevni Stručni skup Vanjsko vrednovanje obrazovanja

Autor: Administrator , 16. 4. 2018.

Predstavnici Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja u našoj su školi upriličili Stručni skup Vanjsko vrednovanje za predmetne nastavnike triju srednjih škola: Gimnaziju Županja,  Tehničku školu Županja, Obrtničko-industrijsku školu Županja te Školski centar fra Martina Nedića iz Orašja. Stručni je skup održan 14. travnja 2018. godine.

O uvodnim napomenama edukacije, ciljevima, radu i strateškoj ulozi Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja u sustavu predtercijarnog obrazovanja Republike Hrvatske te najvažnijim projektima Centra izvijestila je v. d. ravnateljica Maja Jukić. Obavijesti o državnoj maturi u Republici Hrvatskoj te SRDM-u i korištenju njegovih mogućnosti uputila je Mirjana Smoljić. Radioničko je promišljanje o izradi zadataka i ispita na primjeru državne mature predstavila i vodila Ira Tretinjak.

Naši su predmetni nastavnici zadobili mnoštvo vrijednih obavijesti i uputa te su svjedočili sveobuhvatnom prikazu rada Centra, i naposlijetku, uz dinamičan dijalog i kreativan rad, uputili su se prema zadaćama državne mature.

24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ . Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.