Održan jednodnevni Stručni skup Vanjsko vrednovanje obrazovanja

Autor: Administrator , 16. 4. 2018.

Predstavnici Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja u našoj su školi upriličili Stručni skup Vanjsko vrednovanje za predmetne nastavnike triju srednjih škola: Gimnaziju Županja,  Tehničku školu Županja, Obrtničko-industrijsku školu Županja te Školski centar fra Martina Nedića iz Orašja. Stručni je skup održan 14. travnja 2018. godine.

O uvodnim napomenama edukacije, ciljevima, radu i strateškoj ulozi Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja u sustavu predtercijarnog obrazovanja Republike Hrvatske te najvažnijim projektima Centra izvijestila je v. d. ravnateljica Maja Jukić. Obavijesti o državnoj maturi u Republici Hrvatskoj te SRDM-u i korištenju njegovih mogućnosti uputila je Mirjana Smoljić. Radioničko je promišljanje o izradi zadataka i ispita na primjeru državne mature predstavila i vodila Ira Tretinjak.

Naši su predmetni nastavnici zadobili mnoštvo vrijednih obavijesti i uputa te su svjedočili sveobuhvatnom prikazu rada Centra, i naposlijetku, uz dinamičan dijalog i kreativan rad, uputili su se prema zadaćama državne mature.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.