IZVANUČIONIČKA NASTAVA UČENIKA 3. RAZREDA U VIROVITICI

Dana 19. travnja 2023. g. učenici 3. razreda Gimnazije Županja proveli su izvanučioničku nastavu iz povijesti i geografije u Virovitici.

Više pročitajte u nastavku obavijesti.

U sklopu izborne teme „Utjecaj slavonskog plemstva na svakodnevicu i društvene odnose“ posjetili su Gradski muzej Virovitica smješten u dvorcu Pejačević, pogledali prekrasan stalni postav koji je Muzeju priskrbio titulu najboljeg slavenskog muzeja u 2022. godini i saznali kako su Pejačevići utjecali na život virovitičkog kraja. U sklopu nastave geografije, na putu do Virovitice učenice Livia Kružljak i Lea Bainac upoznale su učenike s geografskim osobitostima Virovitičko-podravske županije i Grada Virovitice. Učenici su bili oduševljeni ljubaznošću djelatnika Gradskog muzeja Virovitica, kao i predivnim postavom i okolicom dvorca.

Na povratku smo svratili u Našice i pogledali prekrasan perivoj dvorca Pejačević, a dvorac je zbog obnove, nažalost, bio zatvoren.

Učenici su se jako lijepo proveli i, prema vlastitim riječima, zaključili da Slavonija ima toliko znamenitosti i ljepota da se treba što češće i što temeljitije istraživati svaki njezin dio.

Učenici su tijekom putovanja i razgleda prikupljali informacije i kasnije odgovarali na pitanja kojima su ostvarili zadane odgojno-obrazovne ishode.

Voditeljice putovanja bile su Danijela Kegalj, prof. povijesti i Anica Đaković, prof. geografije, a kao pratnja su se pridružile razrednice 3. razreda Nada Androić i Doroteja Zovkić.

U nastavku možete vidjeti fotografije s izleta, video iz dvorca Pejačević koji je izradila učenica Magdalena Jurić i radne listiće iz povijesti i geografije vezane uz izvanučioničku nastavu.

objavio: Goran Knez   datum: 2. 5. 2023.