UPISI U PRVI RAZRED šk. 2017./2018. godine

Autor: Mirjana Perić, 11. 6. 2017.

Ministar znanosti i obrazovanja donio je 12. svibnja 2017. godine Odluku o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2017./2018.

Odlukom utvrđuju se zajednički, posebni i dodatni elementi i kriteriji za izbor kandidata za upis u I. razred srednjih škola u Republici Hrvatskoj.

Struktura upisa u šk. god. 2017./2018. za Gimnaziju Županja:

Broj odjela

Broj učenika

Opća gimnazija

Prirodoslovno-matematička gimnazija

UKUPNO:

Bodovnog praga za upis u prvi razred nema.

Predmeti koji se boduju za upis:

Opća gimnazija: Hrvatski jezik, strani jezik, matematika, povijest, geografija, kemija

Prirodoslovno-matematička gimnazija: Hrvatski jezik, strani jezik, matematika, fizika, biologija, kemija

Više o nastavnim planovima  pogledajte ovdje.

Važni datumi (Prema vremeniku Odluke u upisu učenika u prvi razred srednje škole školske godine 2017./2018.):

3.srpnja 2017. u 9 sati - PROVJERA STRANOG JEZIKA ZA UČENIKE KOJI STRANI JEZIK NISU SLUŠALI U OSNOVNOJ ŠKOLI A BIRAJU GA KAO PRVI STRANI JEZIK. Učenici se za ovu provjeru trebaju prethodno prijaviti u tajništvu škole.

13.07.2017. - OBJAVA KONAČNIH LJESTVICA PORETKA

13.07.2017. i 14.07.2017 od 8:00 do 12:00 sati - DOSTAVA POTPISANOG OBRASCA O UPISU U 1. RAZRED (UPISNICE)

Brošure s uputama za učenike:

Redovni učenici

Učenici s teškoćama u razvoju

Umjetnički programi i odjeli za sportaše

Kandidati iz drugih obrazovnih sustava

Više o upisima u srednje škole pročitajte na www.upisi.hr.

VAŽNA NAPOMENA UČENICIMA:  PRIJAVNICE DONOSITE SVOJIM RAZREDNICIMA U OSNOVNE ŠKOLE  (Osim onih kandidata koje je u sustavu aktivirala srednja škola - učenici koji su pali razred ili upisuju drugu školu).

Priloženi dokumenti:
NATJECAJ_ZA_UPIS_201718.docx (27.48 KB)

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.