ZAMJENE

Autor: Goran Knez, 18. 4. 2018. 11:39

Objavljene su zamjene za:

• profesora Branislava Oreškovića za petak 20. travnja 2018.
  • profesoricu Danijelu Kegalj za srijedu 25. travnja 2018. i petak 27. travnja 2018.
  • profesoricu Mirjanu Lermajer za srijedu 25. travnja 2018.

Održan jednodnevni Stručni skup Vanjsko vrednovanje obrazovanja

Autor: Administrator , 16. 4. 2018. 18:22

Predstavnici Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja u našoj su školi upriličili Stručni skup Vanjsko vrednovanje za predmetne nastavnike triju srednjih škola: Gimnaziju Županja,  Tehničku školu Županja, Obrtničko-industrijsku školu Županja te Školski centar fra Martina Nedića iz Orašja. Stručni je skup održan 14. travnja 2018. godine.

O uvodnim napomenama edukacije, ciljevima, radu i strateškoj ulozi Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja u sustavu predtercijarnog obrazovanja Republike Hrvatske te najvažnijim projektima Centra izvijestila je v. d. ravnateljica Maja Jukić. Obavijesti o državnoj maturi u Republici Hrvatskoj te SRDM-u i korištenju njegovih mogućnosti uputila je Mirjana Smoljić. Radioničko je promišljanje o izradi zadataka i ispita na primjeru državne mature predstavila i vodila Ira Tretinjak.

Naši su predmetni nastavnici zadobili mnoštvo vrijednih obavijesti i uputa te su svjedočili sveobuhvatnom prikazu rada Centra, i naposlijetku, uz dinamičan dijalog i kreativan rad, uputili su se prema zadaćama državne mature.

PRIPREME ZA DRŽAVNU MATURU - GENERATOR DRŽAVNE MATURE

Autor: Mirjana Perić, 29. 3. 2018. 20:20

Pokrenuta je nova mrežna aplikacija Generator državne mature  u vlasništvu Nacionalnoga centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Namijenjena je pristupnicima državne mature koji se žele pripremati za ispite državne mature na svojim računalima, laptopima ili tabletima.Sadrži zadatke s ljetnoga i jesenskoga roka provedenih ispita državne mature više i osnovne razine iz 2014./2015. i 2015./2016. školske godine koji se nalaze na mrežnoj stranici Nacionalnoga centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Kako bi korisnik imao pristup generiranim ispitima, mora se na početnoj stranici registrirati u sustav putem AAI podataka i nakon toga prijaviti. Kada korisnik odabere određeni predmet i razinu, generira se određeni broj nasumičnih pitanja iz baze zadataka i kreira se ispit kao na državnoj maturi u 2014./2015. ili 2015./2016. školskoj godini. Korisnik ne može vidjeti nasumično odabrana pitanja dok ne odabere opciju Započni ispit i pokrene odbrojavanje. Nakon isteka vremena zadanoga za rješavanje ispita ili ako korisnik prije isteka vremena odabere opciju Završi ispit, treba prijeći na sljedeću stranicu na kojoj može vidjeti rezultate ispita i prebaciti ih u PDF.

SRETAN I BLAGOSLOVLJEN USKRS!

Autor: Administrator , 27. 3. 2018. 09:35

UČENICIMA I DJELATNICIMA GIMNAZIJE  ŽELIM   SRETAN  I    BLAGOSLOVLJEN USKRS!

PROLJETNI BLAGDANI ZA UČENIKE  TRAJU

OD   29. ožujka 2018.  do   6. travnja 2018.

NASTAVA  JE  U PONEDJELJAK  9. travnja 2018.

DRUGI I ČETVRTI RAZREDI  PRIJEPODNE

PRVI I TREĆI RAZREDI    POSLIJEPODNE

NASTAVA PO VAŽEĆEM RASPOREDU.

Ravnatelj:

Ivica Živković, prof.

ŠKOLA ZA ŽIVOT Vijest ima dokument u privitku

Autor: Goran Knez, 23. 3. 2018. 16:06

Gimnazija Županja odabrana je za eksperimentalnu provedbu novih kurikula u okviru projekta "Škola za život" u 2018./2019. godini.

Autor: Goran Knez, 8. 9. 2017. 21:10

Svim učenicima su poslani pristupni podaci za stranicu rasporeda i aplikaciju EduPage na webmail.skole.hr.  Više pročitajte u sadržaju obavijesti.

20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.

09.04.2018. 09:34
CARNET dovodi više od 300 inovativnih ravnatelja i profesora u Zadar
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u suradnji sa Sveučilištem u Zadru organizira 10. i 11. travnja peti po redu skup Suvremene tehnologije u obrazovanju – STO 2018